hydrolat na naczynka

Preparatynaturalne – profit hydrolatów

hydrolat do włosów

Kosmetyki naturalne, w tym hydrolaty, są entuzjastycznie używane, bo mało w nich chemicznych dodatków, konserwantów, barwników oraz złych substancji. Sprzyjają do bezpiecznej pielęgnacji, a składniki w nich zawarte łatwo przenikają w skórę oraz poprawnie ją odżywiają.

hydrolat z lawendy

Czy warto stosować hydrolaty?
Hydrolaty to woda kwiatowa bądź też roślinna, a odpowiednio element uboczny, jaki powstał w wyniku wytwórczości olejków eterycznych. Te kosmetyki naturalne wolno używać jako toniku do twarzy czy też dodawać go do produkcji domowych środków pielęgnacji. Nadają się zwłaszcza dla cery wrażliwej, albowiem hydrolat działa o dużo delikatniej od samych olejków eterycznych. Doskonale łagodzi cerę po depilacji bądź gojeniu. Można nim rozcieńczyć szampon, lub doliczyć do płukanki do włosów w celu zintensyfikowania działania. O takie preparaty naturalne jak hydrolat wolno naznaczyć krem do buzi używany na co dzień. Uprości to rozprowadzanie go na cerze i zapobiegnie zatykaniu porów. Wykorzystuje się ich także do mieszania maseczek w proszku czy też rozcieńczania peelingów.

Jakie są zalety hydrolatów?
•    działanie łagodzące
•    działanie przeciwzapalnie
•    działanie antyoksydacyjne
•    działanie regenerujące

Są one wybitnie łagodne, wolno je stosować bezpośrednio na cerę, bez rozcieńczania. Hydrolaty wypada przystosować wedle ukochanego zapachu bądź właściwości rośliny, z jakiej powstały.

naturalny hydrolat borowinowy

Preparaty naturalne a środowisko
Osoby używające kosmetyków naturalnych troszczą się nie jedynie o własną skórę, niemniej jednak i o przyrodę. Tego typu artykuły do pielęgnacji nie są testowane na zwierzakach a ich produkcja nie zagraża otoczeniu.