Kompetentne centrum opieki nad matką i dzieckiem – ginekolodzy i pediatrzy

Współcześnie kobiety przeważnie dowiadują się o ciąży to właśnie dzięki ogólnodostępnym, tanim testom ciążowym. Ich wysoka czułość pozwala odkryć hormon HCG już w ciągu kilku dni od zapłodnienia. Początkowa reakcja na wieść o tym, że pod sercem przyszłej rodzicielki rozwija się nowiutkie życie bywa różna. Niezależnie od niej przed każdą kobietą staje niemniej jednak dylemat „komu powierzyć los własny i swojego nienarodzonego jeszcze maleństwa?”.

http://centrummama.pl/zakres-uslug/poradnia-laktacyjna

Rozwój ginekologii oraz położnictwa w Polsce
Obecnie w naszym państwie znajduje się coraz więcej specjalistycznych ośrodków ginekologiczno-położniczych, w jakich przyszłe mamy są w stanie liczyć na profesjonalną opiekę związaną z okresem ciąży i połogu.
W dużym zakresie ich usług znajdują się pomiędzy innymi:
•    badania diagnostyczne;
•    opieka endokrynologiczno-ginekologiczna;
•    opieka położnicza;
•    ocena prenatalna;
•    poradnia urologiczna;
•    poradnia neonatologiczna;
•    szkoła rodzenia.
Zdrowie młodej rodzicielki jest najważniejsze, dlatego również całościowe, szczegółowe badania na każdym etapie ciąży powinny być przeprowadzane przez znawców dysponujących nie jedynie wysokiej klasy oprzyrządowaniem, niemniej jednak przede wszystkim także ekspercką wiedzą z zakresu położnictwa, ginekologii oraz endokrynologii.
Pomyślne rozwiązanie to dopiero zalążek macierzyństwa
Nowo powite maleństwo daje co niemiara radości, jednakowoż także o jego zdrowie wypada zadbać ze szczególnym zaangażowaniem. Już od początkowych dni życia rodziciele są w stanie posiadać wpływ na dalszy rozwój własnego dziecka, skutkiem tego także zapewnienie mu kompetentnej opieki pediatrycznej to ich najważniejszy obowiązek.
Porządne ośrodki pediatryczne
W ośrodkach leczniczych zaświadczających specjalne usługi z aspektu pediatrii dla dzieci kreowane są doskonałe warunki medyczne. Doktorowie dbają nie jedynie o zdrowie swoich najmłodszych pacjentów, ale także o ich komfort i solidne samopoczucie, które ma prawo rzutować na wyniki leczenia. Jednym z takich ośrodków jest krakowskie centrum ginekologii oraz pediatrii „MAMA”, w którym każdego dnia z usług fachowców korzystają kobiety oraz rodziny z całej Polski.