Piękny a także modernistyczny Kraków

Jednym z globalnych problemów w lwiej części polskich miast jest komunikacja. Nasze miasta są nie przygotowane do tak ogromnego nasilenia ruchu, jaki powstał przez zwiększenie się liczby samochodów na polskich drogach. Przez to właśnie główną z najbardziej istotnych inwestycji jakie musi rozpocząć prawie każda gmina jest inwestycja w rozwój dróg i infrastrukturę komunikacyjną. Nawierzchnie drogowe i komunikacja miejska to najważniejszy obszar, jaki da przestrzeń na to by polepszyć wygodę krakowian a także usprawni integralność gospodarki miasta.

Wśród innych miast, nowe projekty drogowe w grodzie Kraka mocno się wybijają. Krakowianie w głosowaniu opowiedzieli się za budową metra, ale zanim ono powstanie, w komunikację autobusową i tramwajową oraz rozwój dróg potrzeba włożyć sporo środków . Spośród ważniejszych inwestycji trzeba wymienić:
całkowicie napędzaną elektrycznie siatkę autobusów – pierwszą w Polsce,
innowacyjne torowisko na Ruczaju,
całkowicie rozwinięty dworzec kolejowy wraz z galerią handlową.
Oprócz tego, w perspektywie rozwoju miasto przewiduje budowę przynajmniej kilkanaście nowoczesnych dróg dojazdowych między już istniejącymi drogami oraz remonty już powstałych połączeń tramwajowych oraz połączeń podmiejskich.
Mieszkańcy napraw nie znoszą – problemy w komunikacji i dotarciu do pracy dają się im we znaki na co dzień. Warto zaś pamiętać, że bez napraw infrastruktura nie może się poprawić i aby było lepiej, trzeba wytrwałości.wybory samorządowe 2014 Kraków
Inwestycje w rozwój transportu to nie tylko następne drogi, ale również lepszej jakości nawierzchnia jezdni, która będzie mocniejsza i wytrzymała. (jednym z takich wzorów jest odporna na ścieranie powierzchnia drogi na przedłużeniu dróg Zakopiańska – Brożka i na zachodniej drodze Wadowickiej). Oczywiście, Kraków wymaga dodatkowo wielu zmian i inwestycji, by jeździło się po mieście dobrze. Nie tylko autem, ale również autobusami. Mimo to da się zauważyć jasno, że całość jest na najlepszej drodze do tego, by mieszkańcom żyło się tu naprawdę miło i przyjemnie.